ODS pro Zlín je zpátky v zastupitelstvu – děkujeme!

Home / BLOG / ODS pro Zlín je zpátky v zastupitelstvu – děkujeme!
ODS pro Zlín je zpátky v zastupitelstvu – děkujeme!

Zlínská ODS šla do právě uplynulých komunálních voleb s napětím, zda bude schopna napravit svůj neúspěch z roku 2014, kdy se jen těsně nedostala do zastupitelstva. Po víkendu ale může s uspokojením konstatovat, že vytčený cíl, tedy návrat do zlínského zastupitelstva, splnila. Díky 61 191 hlasům, což je o více než 20 000 více než před čtyřmi lety, zasednou za ODS v novém zastupitelstvu lídr kandidátky a regionální ředitel finanční společnosti, Miroslav Chalánek, psychiatr, MUDr. Pavel Konečný (nestraník), a ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně, Mgr. Hynek Steska. I když to naši zastupitelé nebudou mít vůbec jednoduché, jsou připraveni náš program v maximální možné míře prosazovat. Ostatně, povolební jednání o možných variantách složení orgánů města se teprve rozjíždí.

Děkujeme všem voličům za jejich hlasy, mnohým z nich i za obnovenou důvěru, toho si opravdu vážíme. Obrovské poděkování patří i našim sponzorům a podporovatelům za podíl na předvolební kampani. A v neposlední řadě míří naše díky i do vlastních řad, všem členům MS ODS Zlín, kteří se podíleli na přípravě a průběhu kampaně, jejímž výsledkem je návrat ODS na politickou mapu Zlína.

Prvního kroku, který jsme si před čtyřmi lety vytknuli, jsme dosáhli, s tím můžeme být spokojeni. Ovšem výčet těch dosud nenaplněných je stále dlouhý, víkendovými volbami naše aktivita nekončí. Už dnes musíme zahájit novou, průběžnou kampaň – udržovat kontakt se stávajícími voliči a vytrvale se pokoušet oslovovat potencionální nové. Zlín pravděpodobně čeká stejný způsob řízení, jako v letech 2010–2014 a 2014–2018, tedy minimální či velmi mírný pokrok v mezích schopností vedení magistrátu, ale to je něco, s čím se nemůžeme smířit. Zlínu nemůže stačit průměr, Zlín musí mířit výš a dál, vytknout si ambiciózní cíle, kterými by minimálně předčil srovnatelně velká města nejen v Česku, ale i blízkém zahraničí. ODS Zlín má projekty a vize, jak toho dosáhnout a bude dál usilovat o růst svého vlivu tak, aby je byla v blízké budoucnosti schopna realizovat.

 

Miroslav Chalánek
Předseda MS ODS Zlín